Dr Martin Asker
Dr Martin Asker
Jest terapeutą manualnym specjalizującym się w dolegliwościach i biomechanice barku. Medycyną sportową zajmuje się od 2000 roku. Opiekuje się różnymi europejskimi drużynami piłki ręcznej, zwłaszcza młodzieżowymi. Pracuje w klinice medycyny sportowej w Sztokholmie. Jest także badaczem i dyrektorem grupy badawczej zajmującej się piłką ręczną w Centrum Epidemiologii Urazów Mięśniowych i Sportowych na Uniwersytecie Sophiahemmet w Sztokholmie. Nadrzędnym celem jego badań jest pogłębianie wiedzy na temat funkcji barku i jego kontuzji u sportowców wykonujących aktywności nad głową. Celem szczegółowym jest zbadanie czynników ryzyka i opracowanie profilaktyki urazów barku oraz kryteriów powrotu do sportu i poprawy wyników. Szczególnie interesuje go biomechanika rzutów i jej związek z osiągnięciami i urazami. Martin Asker od 10 lat prowadzi szkolenia, których głównym zagadnieniem jest diagnostyka i leczenie barku. Napisał kilka recenzowanych artykułów i rozdziałów w książkach na temat aktywności nad głową i dotyczących kontuzji barków. Jest też członkiem zarządu Komitetu Medycznego Szwedzkiej Federacji Piłki Ręcznej i szefem zespołu medycznego szwedzkiej narodowej drużyny piłki ręcznej do lat 18.
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl