Najlepsze suplementy diety na stres - co wybrać?

Stres towarzyszy każdemu z nas w codziennym życiu. Walczymy z nim od dzieciństwa, kiedy pojawiają się pierwsze poważne wyzwania, jak szkoła, konflikty rodzinne i rówieśnicze. W dorosłym życiu niestety ma on tendencję do narastania, co wiąże się z tym, iż coraz trudniej jest nam się uspokoić i zrelaksować. W efekcie żyjemy w bardzo niezdrowym stanie stałego napięcia. Jakie są sposoby na radzenie sobie z tym problemem i czy suplementy mogą pomóc?
Article Image

Różne sposoby i jeden cel

Oczywiście, istnieją bardzo zróżnicowane sposoby na radzenie sobie ze stresem w codziennym życiu. Możemy zacząć od czegoś prostego, jak choćby rozmowa z bliską osobą, która pomoże spojrzeć racjonalnie na potrzeby i wskaże sposoby na rozładowanie napięcia. Warto wziąć udział w takiej aktywności, zwłaszcza w parze lub większej grupie, ponieważ wspólne wsparcie może przynieść wiele korzyści. Oprócz tego warto zastosować sprawdzone metody, takie jak małe przyjemności, aktywność fizyczna, joga czy ćwiczenia mentalne i oddechowe, które pomogą zmniejszyć napięcie. Jeśli jednak one wszystkie nie działają, czasem konieczna jest krótka rozmowa z psychologiem lub innym specjalistą, który zagłębi się w ten problem.

Stres można też zredukować z pomocą suplementów, które kojąco wpływają na nasz układ nerwowy. Są świetnym wspomagaczem terapii, treningów i przynoszą wszechstronne korzyści. Po które zatem warto sięgnąć?

Kompleks witamin z grupy B

Witaminy z grupy B należą do najbardziej znanych nam witamin, oddziałujących na ludzki układ nerwowy. Praktycznie każda z nich wykazuje mniejszy albo większy wpływ na mózg, co poprawia jego kondycję i sprawia, że jesteśmy w stanie również oddalić od siebie przykre emocje oraz zrelaksować całe ciało nawet po długim stanie napięcia. Na szczególną uwagę w tej grupie zasługuje sobie witamina B6, która najmocniej wpływa na układ nerwowy zarówno sama, jak i współpracując z magnezem. Poprawia przewodnictwo nerwowe i wzmacnia odporność emocjonalną, w tym także na czynniki stresujące.

Magnez

Magnez jest znanym nad od wieków makroelementem, który współdziała z witaminą B6 w łagodzeniu stresu i wsparciu układu nerwowego. Nie tylko przyczynia się do zrelaksowania ciała, ale też umożliwia lepszy, głębszy odpoczynek i zmniejsza poczucie zmęczenia. Jednocześnie wspomaga pamięć, koncentrację i procesy myślowe, jest więc szczególnie polecany osobom uczącym się i pracującym umysłowo. Kompleksowo wspomaga ich we wszystkich zadaniach. Ze względu na współpracę magnezu z witaminą B6, najlepiej od razu wybrać suplement diety, który będzie posiadał te dwa składniki w odpowiednich proporcjach. W tym celu warto sięgnąć po preparat marki Vitama Nature, który zapewni prawidłowo zbilansowane dawki obu składników. Warto także zauważyć, że suplement ten ma naturalny skład i jest odpowiedni dla wegetarian oraz wegan. Jest też bezpieczny dla alergików.

 

 

Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl