Najlepsze suplementy diety na stres - co wybrać?

Stres towarzyszy każdemu z nas w codziennym życiu. Walczymy z nim od dzieciństwa, kiedy pojawiają się pierwsze poważne wyzwania, jak szkoła, konflikty rodzinne i rówieśnicze. W dorosłym życiu niestety ma on tendencję do narastania, co wiąże się z tym, iż coraz trudniej jest nam się uspokoić i zrelaksować. W efekcie żyjemy w bardzo niezdrowym stanie stałego napięcia. Jakie są sposoby na radzenie sobie z tym problemem i czy suplementy mogą pomóc?
Article Image

Różne sposoby i jeden cel

Oczywiście, istnieją bardzo zróżnicowane sposoby na radzenie sobie ze stresem w codziennym życiu. Możemy zacząć od czegoś prostego, jak choćby rozmowa z bliską osobą, która pomoże spojrzeć racjonalnie na potrzeby i wskaże sposoby na rozładowanie napięcia. Warto wziąć udział w takiej aktywności, zwłaszcza w parze lub większej grupie, ponieważ wspólne wsparcie może przynieść wiele korzyści. Oprócz tego warto zastosować sprawdzone metody, takie jak małe przyjemności, aktywność fizyczna, joga czy ćwiczenia mentalne i oddechowe, które pomogą zmniejszyć napięcie. Jeśli jednak one wszystkie nie działają, czasem konieczna jest krótka rozmowa z psychologiem lub innym specjalistą, który zagłębi się w ten problem.

Stres można też zredukować z pomocą suplementów, które kojąco wpływają na nasz układ nerwowy. Są świetnym wspomagaczem terapii, treningów i przynoszą wszechstronne korzyści. Po które zatem warto sięgnąć?

Kompleks witamin z grupy B

Witaminy z grupy B należą do najbardziej znanych nam witamin, oddziałujących na ludzki układ nerwowy. Praktycznie każda z nich wykazuje mniejszy albo większy wpływ na mózg, co poprawia jego kondycję i sprawia, że jesteśmy w stanie również oddalić od siebie przykre emocje oraz zrelaksować całe ciało nawet po długim stanie napięcia. Na szczególną uwagę w tej grupie zasługuje sobie witamina B6, która najmocniej wpływa na układ nerwowy zarówno sama, jak i współpracując z magnezem. Poprawia przewodnictwo nerwowe i wzmacnia odporność emocjonalną, w tym także na czynniki stresujące.

Magnez

Magnez jest znanym nad od wieków makroelementem, który współdziała z witaminą B6 w łagodzeniu stresu i wsparciu układu nerwowego. Nie tylko przyczynia się do zrelaksowania ciała, ale też umożliwia lepszy, głębszy odpoczynek i zmniejsza poczucie zmęczenia. Jednocześnie wspomaga pamięć, koncentrację i procesy myślowe, jest więc szczególnie polecany osobom uczącym się i pracującym umysłowo. Kompleksowo wspomaga ich we wszystkich zadaniach. Ze względu na współpracę magnezu z witaminą B6, najlepiej od razu wybrać suplement diety, który będzie posiadał te dwa składniki w odpowiednich proporcjach. W tym celu warto sięgnąć po preparat marki Vitama Nature, który zapewni prawidłowo zbilansowane dawki obu składników. Warto także zauważyć, że suplement ten ma naturalny skład i jest odpowiedni dla wegetarian oraz wegan. Jest też bezpieczny dla alergików.

 

 

Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo