Doskonal swój warsztat pracy i zapisz się na szkolenie z integracji sensorycznej w Akademii Górnośląskiej

Czy wiecie, że liczba dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego stale rośnie? Obecnie obserwuje się ich u około 15%. Dlatego warto wiedzieć, jak zastosować elementy terapii integracji sensorycznej podczas zajęć terapeutycznych i edukacyjnych z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach zaprasza na dwudniowe szkolenie.
Article Image

Problem narasta 

Współczesny świat jest bardzo bogaty w bodźce. Nigdy wcześniej układ nerwowy człowieka nie musiał przetwarzać takiej ilości bodźców. Dzieci są przebodźcowane od pierwszych dni życia. Dość wspomnieć o interaktywnych, migających i grających zabawkach czy setkach kolorowych gadżetów przy łóżeczku i wózku malucha. Potem „do akcji” wkraczają telefony, tablety, telewizory... 

Bez wątpienia – tempo życia się zmienia, a tego efektem jest rosnąca liczba cierpiących na zaburzenia integracji sensorycznej. To problem, który znacząco wpływa na  rozwój ruchowy dzieci, rozwój mowy,  funkcji poznawczych, a w efekcie utrudnia przebieg procesu uczenia się.

Jak pomóc?

Obecnie nie ma leku na zaburzenia integracji sensorycznej. Jednak można stosować wobec tej grupy dzieci terapię. Do tego potrzebni są wykwalifikowani specjaliści.

Akademia Górnośląska w Katowicach (dawniej GWSH)  proponuje kurs „Zastosowanie elementów terapii integracji sensorycznej podczas zajęć terapeutycznych i edukacyjnych z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym – warsztaty”. Kierowany jest on do terapeutów integracji sensorycznej (pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zwiększyć zakres umiejętności praktycznych), fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii (ostatni rok studiów), terapeutów zajęciowych, psychologów, pedagogów oraz terapeutów WWR (pragnących wprowadzić elementy terapii integracji sensorycznej w pracy z dziećmi).

Jaki jest cel szkolenia?

Uczestnicy kursu nie tylko zapoznają się z podstawami teoretycznymi dotyczącymi integracji sensorycznej. Nabędą też praktyczne umiejętności, które z powodzeniem będą mogli zastosować podczas zajęć terapeutycznych i edukacyjnych z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. A co najważniejsze – uświadomią sobie konieczność współpracy interdyscyplinarnej i konieczność permanentnego doskonalenia zawodowego.

Co AG oferuje w ramach kursu?

Uczestnicy poszerzą swą wiedzę z zakresu teorii integracji sensorycznej, a także wiadomości dotyczące sprzętu oraz pomocy dydaktycznych i terapeutycznych wykorzystywanych w pracy z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego.

Po szkoleniu uczestnik będzie umiał dokonać analizy diagnozy zaburzeń przetwarzania sensorycznego opracowanej przez certyfikowanego terapeutę integracji sensorycznej. Co więcej – będzie potrafił zaobserwować i określić podstawowe zaburzenia w zakresie przetwarzania sensorycznego u dziecka. Udział w kursie pozwoli też na zastosowanie elementów terapii integracji sensorycznej w pracy terapeutyczno-edukacyjnej z dzieckiem. Chodzi na przykład o dostosowanie pomieszczenia, stanowiska nauki i miejsca zabawy dziecka do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Sprawdzona kadra dydaktyczna

Szkolenie poprowadzi mgr Agata Hesse-Szymonowicz - absolwentka AWF Katowice na kierunki fizjoterapia, studiów podyplomowych - "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka", Studium Odnowy Biologicznej w Sporcie, oligofrenopedagog, certyfikowany terapeuta NDT Bobath  z rozszerzeniem o kurs NDT - Baby, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta Integracji Bilateralnej, metody Kinesiology Taping. Agata Hesse-Szymonowicz ukończyła także kurs Terapii Manualnej oraz kurs Lehnert-Schroth. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy  z dziećmi.

Czas trwania szkolenia: 2 dni, 16 godzin szkoleniowych
Termin:  24-25.06.2023
Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi w Sosnowcu, ul. Bohaterów Monte Cassino 46, 
tel. kontaktowy 501-291-174

Nie zwlekaj z zapisem! Liczba miejsc ograniczona do 12!

Szczegóły programu szkolenia: www.akademiagornoslaska.pl/kursy-i-szkolenia

Udostępnij
Więcej z tagiem
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl