Fizjoterapia sportowa

W dniach 26-27 sierpnia 2022r. odbędzie się w Danii, pod hasłem „Przekładamy naukę na działanie”, Czwarty Światowy Kongres Fizjoterapii Sportowej IFSPT, we współpracy z Duńską Grupą Fizjoterapii Sportowej.
Article Image

Program wydarzenia zawiera sympozja na m.in. takie tematy, jak specyfika sportowców-nastolatków, patologie leżąca u podłoża tendinopatii, uaktualnienie informacji na temat profilaktyki urazów mięśni i ich rehabilitacji, mózg w urazach i bólu związanym ze sportem, motywacja do zaleconych ćwiczeń oraz co powinni wiedzieć fizjoterapeuci sportowi na temat aktywności fizycznej (w tym jaki typ, intensywność i rodzaj aktywności fizycznej są najlepsze dla zdrowia).

Oprócz tego podczas Kongresu odbędą się sesje praktyczne dotyczące m.in. urazów przeciążeniowych u nastolatków, tendinopatii kończyn dolnych, rozpoznawania i rehabilitacji urazów mięśni, urazów więzadła krzyżowego przedniego u młodych sportowców, wieloczynnikowych bolesnych problemów zdrowotnych u sportowców, niestabilności barku u sportowców, postępowania przy wstrząśnieniach mózgu, rozpoznawania i leczenia bólu stawu biodrowego u sportsmenek oraz rehabilitacji sportowców w dyscyplinach kontaktowych. Podczas Kongresu odbędzie się również Spotkanie Generalne i Sesja Networkingowa Międzynarodowej Federacji Fizjoterapii Sportowej (IFSPT).

Więcej informacji na stronie organizatorów: https://ifspt.org/education/conferences/third-world- congress-of-sports-physical-therapy-copy/

Udostępnij
Więcej z tagiem
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl