Zdrowie po męsku

W dniu 28 września 2022 r. odbędzie się Kongres Zdrowia Mężczyzn organizowany przez Fundację Żyjmy Zdrowo.
Article Image

Jest to ważne wydarzenie, zwłaszcza w kontekście danych statystycznych – średnia długość życia mężczyzn w naszym kraju wynosi 74 lata i jest o 8 lat krótsza od średniej długości życia kobiet.

Pod względem przeciętnej długości życia Polska zajmuje 29. miejsce wśród 36 państw europejskich objętych badaniami. Według ekspertów ta wczesna śmiertelność Polaków wynika w dużej mierze z nadużywania alkoholu, palenia papierosów, zaniedbywania aktywności fizycznej i diety oraz z rzadkiego wykonywania badań profilaktycznych i niechęci do podejmowania leczenia.

W konsekwencji już u mężczyzn w sile wieku występują takie schorzenia, jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, cukrzyca, choroby nowotworowe, depresja, problemy hormonalne i seksualne.

Prowadzi to do przedwczesnej utraty zdrowia i aktywności społecznej. Ta sytuacja wymaga zmiany. Jak ją osiągnąć? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą organizatorzy i uczestnicy Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Źródło: https://kongreszdrowiamezczyzn.pl/

Udostępnij
Więcej z tagiem
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl