Automatyczne bańki bezogniowe, pistolety do masażu i nowość na rynku-automatycznie podgrzewany Scraper do scrapingu mięśni

Rośnie przekonanie fizjoterapeutów do stosowania nowoczesnych narzędzi pracy masażysty - baniek próżniowych i pistoletu pneumatycznego.
Article Image

Bańki próżniowe w wykonaniu klasycznym znane są od kilku tysiącleci jako tzw. bańki chińskie. Fizyczna zasada działania nowoczesnych baniek próżniowych i tych sprzed tysięcy lat jest ciągle ta sama - chodzi o wytworzenie lokalnie próżni zasysającej skórę z przylegającymi do niej tkankami. A jednak nowoczesna technologia wytwarzania baniek ma swoje znaczenie, gdyż efekt masażu może zależeć od niektórych szczegółów.

Masaż próżniowy likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa, czy bóle migrenowe, a także pomaga w walce z cellulitem. Opis zjawisk fizjologicznych, zachodzących podczas masażu próżniowego skupia się zwykle na efekcie rozciągania skóry wskutek podciśnienia pod bańką (określenie próżnia jest w tym przypadku przesadne). Skutkiem rozciągnięcia skóry jest zwiększenie przestrzeni międzykomórkowych, a nawet rozerwanie niektórych błon komórkowych. Rozerwane komórki tłuszczowe oraz odrobina przesączu z kapilar krwionośnych wraz z toksynami są zasysane przez otwarte naczynia limfatyczne i odprowadzane do węzłów. Ponieważ tkanki w czasie masażu próżniowego nie rozgrzewają się, to siła i  głębokość oddziaływania zabiegu zależą przede wszystkim od parametrów narzędzia pracy fizjoterapeuty, czyli od jakości i powtarzalności działania baniek bezogniowych. Pod tym względem bardzo cenione są bańki firmy Achedaway.

Drugim coraz bardziej popularnym narzędziem pracy fizjoterapeutów jest pistolet pneumatyczny. To nowoczesne narzędzie, stosowane zaledwie od kilku lat. Pistolet pneumatyczny generuje kilkadziesiąt uderzeń na sekundę. Badania pokazują pozytywne oddziaływanie takiego masażu na funkcjonalność tkanek miękkich i łagodzenie dolegliwości bólowych w urazach i kontuzjach. Poza tym przyspiesza regenerację mięśniową u osób uprawiających sport i likwiduje nadmierne napięcie mięśni u osób o siedzącym trybie pracy.

Na hasło 'Fizjoterapeuta' zniżka 5% na cały asortyment
Kod ważny od 24.02.2023 do 31.12.2023

Zauważalną poprawę w wyniku tego masażu obserwuje się też w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, takich jak ból kręgosłupa szyjnego, ból kręgosłupa lędźwiowego, a także ból biodra. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich parametrów masażu pistoletem pneumatycznym. Zatem pozytywne skutki pracy fizjoterapeuty w znacznym stopniu zależą od jakości narzędzia, możliwości regulacji parametrów i stabilnego ich utrzymywania. Fizjoterapeuci niejednokrotnie wypowiadali pozytywne opinie o pistolecie pneumatycznym PRO.

Świetnym uzupełnieniem obu zaprezentowanych technik masażu, tj. próżniowego i pistoletem pneumatycznym, jest zabieg scrapingu z termoterapią wykonywany automatycznie podgrzewanym urządzeniem do scrapingu mięśni.

Urządzenie nagrzewa się do 50 stopni Celsjusza w kilka sekund, a ponadto charakteryzuje się trzema nastawami temperatury. Połączony wpływ ciepła i scrapingu skutkuje usprawnieniem krążenia krwi, co przekłada się na działanie lecznicze. Ergonomiczna budowa, trzy różne kształty krawędzi pozwalają na dotarcie do wszystkich grup mięśni. Przyrząd do scrapingu firmy Achedaway wywodzi swój rodowód z technik tradycyjnego chińskiego masażu Gua Sha.

Na hasło 'Fizjoterapeuta' zniżka 5% na cały asortyment
Kod ważny od 24.02.2023 do 31.12.2023
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl