Pole elektromagnetyczne a rak piersi

W artykule opublikowanym przez grupę badaczy z Ohio pod kierownictwem prof. Visha Subramaniama poruszono kwestię promieniowania elektromagnetycznego i raka piersi oraz jego przerzutów.
Article Image

Wbrew obiegowym opiniom badacze uzasadniają, że indukcyjne pole elektryczne kontroluje migrację komórek rakowych gruczołu piersiowego. Zdaniem autorów zastosowanie pola elektromagnetycznego może zwalczać ten rodzaj nowotworu, a także ograniczać tworzenie się przerzutów.

Metoda ta nie wymaga przeprowadzania zabiegu operacyjnego ani innej inwazyjnej procedury. Badania zostały na razie przeprowadzone in vitro na hodowlach komórek rakowych i nie zostały jeszcze potwierdzone klinicznie.

Na podstawie uzyskanych wyników autorzy twierdzą, że metoda działa wybiórczo na komórki nowotworowe i nie wywiera negatywnego wpływu na zdrowe tkanki. Mechanizm oddziaływania nie został jeszcze poznany. Sugeruje się, że pole elektromagnetyczne wpływa na zahamowanie lub spowolnienie pewnych szlaków metabolicznych komórek nowotworowych, uniemożliwiając im tworzenie przerzutów.

Badacze mają nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie pozwoli w przyszłości na trwałe leczenie raka piersi lub osłabienie go do stopnia, w którym nie będzie zagrażający. 

Bibliografia
  • https://news.osu.edu/electromagnetic-fields-hinder-spread-of-breast-cancer-study-shows/
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl