Kinestezjotaping

Kinesiotaping, inaczej plastrowanie dynamiczne, czyli oklejanie specjalnym plastrem elastycznym określonych miejsc na ciele, to metoda rehabilitacji opracowana ponad 40 lat temu przez japońsko-amerykańskiego chiropatę Kenzo Kase, która zyskała szerokie rozpowszechnienie w ostatnich kilkunastu latach. Plaster Kinesio Tape (k-tape lub KT) ma właściwości fizyczne (ciężar właściwy, grubość, rozciągliwość) zbliżone do właściwości ludzkiej skóry. Ponieważ jest wodoodporny i przepuszcza powietrze, to jego naklejanie nie ogranicza możliwości ruchowych i pozwala na normalizację napięcia mięśniowego, zmniejszenie bólu i aktywowanie uszkodzonych mięśni.
Article Image
Fizjoterapeuta 4/2023
Cały artykuł przeczytasz w Magazynie Fizjoterapeuta
4/2023
Kup magazyn
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl