Redaktor naczelny poleca

W najnowszym numerze Fizjoterapeuty Raport poświęcamy chorobie Parkinsona – opisujemy m.in. europejskie wytyczne odnośnie do fizjoterapii pacjentów z tą chorobą oraz pomocne metody fizykoterapeutyczne.

W dziale Ortopedia prezentujemy interesujący artykuł nie­mieckiego osteopaty o budowie kości, ich unerwieniu i zaopatrzeniu naczyniowym oraz o zachodzących w nich procesach fizjologicznych. Zamieszczamy też ciekawy tekst o programie rehabilitacji po złamaniu biodra, który pokazuje, jak niewielkim nakładem sił można znacznie poprawić opiekę nad pacjentami.

W Pediatrii znalazł się tekst przedstawiający wyniki badania nad znaczeniem nieprawidłowości mózgu w prognozowaniu funkcjonowania poznawczego dzieci z porażeniem mózgo­wym, a w Neurologii – artykuł o rehabilitacji przedsionkowej zawrotów głowy z użyciem rzeczywistości wirtualnej. W Sporcie znajdziecie materiał o diagno­zowaniu i leczeniu triatlonistki z atypowym bólem kolana. Artykuł zawiera pełny opis programu rehabilitacji oraz ćwiczeń, dzięki którym osiągnięto ustąpienie objawów.

W dziale Interna przedstawiamy zaś badanie nad skutecznością programu rehabilitacji oddechowej u osób z zespołem po zatorowości płucnej. Zatoro­wość płucna często towarzyszy ciężkiemu przebiegowi COVID-19, tekst ten może więc być przydatny w niesieniu pomocy ozdrowieńcom.
Wszystkie treści są dostępne na: Ulubionykiosk.pl

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
11/2021 Kup
Arrow left icon
Poprzedni numer
Następny numer
Arrow left icon
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl