Redaktor naczelny poleca

Zapraszamy do nowego numeru „Fizjoterapeuty"!
Raport poświęcamy roli, jaką fizjoterapia odgrywa w opiece nad kobietami po mastektomii. Można im pomóc, poprawiając sprawność stawu barkowego i kończyny górnej, zapobiegając obrzękowi limfatycznemu itd.

W dziale Ortopedia prezentujemy badanie sprawdzające, czy za pomocą dwóch technik tapingu: tapingu stawu rzepkowo-udowego metodą McConnell oraz tapingu ograniczającego wewnętrzną rotację piszczeli, można zmniejszyć objawy zespołu rzepkowo-udowego u pacjentów. Publikujemy też bardzo ciekawy artykuł niemieckiego specjalisty na temat zespołu T4, w którym autor wyjaśnia, jak rozpoznać i leczyć tę jednostkę chorobową.

W Neurologii zamieszczamy artykuł o fizjoterapii u pacjentów z rwą kulszową. Holenderski naukowiec i fizjoterapeuta Raymond W.J.G. Ostelo przedstawia w nim dane naukowe wraz z zaleceniami oraz dokonuje przeglądu metod diagnozowania i leczenia ze wskazaniem, które z nich są skuteczne, a które zwykle nie przynoszą rezultatu.

Sport. Interesujący przypadek zawodowego kolarza, który doznał złamania kości łonowej, a po zrośnięciu nadal doświadczał bólu, który uniemożliwiał powrót do zawodu. Z pomocą przyszedł specjalista fizjoterapii sportowej, a proces leczenia opisał w artykule.

Przeczytacie między innymi o przebiegu rehabilitacji u osób z chorobą tętnic obwodowych oraz o tym, na co należy zwracać uwagę, pomagając kobietom w poprawie jakości ich zdrowia seksualnego.

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Raport
Interna
Sport
Neurologia
Pediatria
Ortopedia
Inne aspekty fizjoterapii
10/2021 Kup
Spis treści
Raport
Interna
Sport
Neurologia
Pediatria
Ortopedia
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl