O chirurgii kolana w Rzeszowie - XX Bieszczadzka Konferencja Naukowa

W dniach 20–21 stycznia 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się XX Bieszczadzka Konferencja Naukowa, tym razem poświęcona tematowi chirurgii kolana.
Article Image

Organizatorem są Nowe Techniki Medyczne Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Rudnie Małej, a honorowy patronat naukowy piastuje Polskie Towarzystwo Artroskopowe.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do lekarzy przeprowadzających operacje, ale zaproszeni są również specjaliści rehabilitacji, fizjoterapeuci i studenci wydziałów medycznych.

Program konferencji przewiduje m.in. transmisje na żywo z sal operacyjnych, gdzie będą przeprowadzane operacje endoprotezoplastyki pierwotnej kolana z augmentacją deformacji pourazowej kolana, osteotomii w niestabilności kolana z rekonstrukcją ACL, augmentacji uszkodzonego MCL kolana oraz rekonstrukcji PCL kolana. Odbędzie się również cały szereg wykładów. Fizjoterapeutów zainteresować może zwłaszcza prelekcja na temat rehabilitacji i powrotu do gry w sportach kontaktowych sportowców po uszkodzeniu ACL i leczeniu artroskopowym, która odbędzie się drugiego dnia konferencji.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.ortopediabieszczady.pl/

Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo