Możliwa rola stymulacji elektrycznej w osteoporozie: Przegląd badań

Osteoporoza jest głównie chorobą geriatryczną o wysokiej częstości występowania, a wynikające z niej złamania kręgosłupa i złamania biodra powodują ogromne szkody dla pacjentów. Leki przeciw osteoporozie są obecnie głównym sposobem leczenia osteoporozy, ale leki te mają potencjalne ograniczenia kliniczne i skutki uboczne, dlatego rozwój nowych terapii ma ogromne znaczenie dla pacjentów z osteoporozą. Terapia stymulacją elektryczną obejmuje głównie impulsowe pola elektromagnetyczne (PEMF), prąd stały (DC) i sprzężenie pojemnościowe (CC). Terapia stymulacją elektryczną jest wygodna klinicznie bez skutków ubocznych. W ostatnich latach wielu naukowców badało zastosowanie terapii stymulacją elektryczną w leczeniu osteoporozy. Na tej podstawie podsumowano rolę terapii stymulacją elektryczną w osteoporozie. W przyszłości stymulacja elektryczna może stać się nową metodą leczenia osteoporozy.
Article Image
Fizjoterapeuta 5/2023
Cały artykuł przeczytasz w Magazynie Fizjoterapeuta
5/2023
Kup magazyn
AUTORZY
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl