Redaktor naczelny poleca

Jest już dostępny najnowszy numer Fizjoterapeuty. Raport poświęcamy w nim metodom wzmacniania odporności. Opisujemy, jaki wpływ na układ immunologiczny ma aktywność fizyczna – ze szczególnym uwzględnieniem sportowców i osób starszych. W dziale Ortopedia piszemy o dysfunkcjach stawu kolanowego i metodach mobilizacji połączonej z ruchem, pomocnych przy ich leczeniu. Artykuł niemieckiej ergoterapeutki traktuje zaś szczegółowo o terapii manualnej rizartrozy, czyli choroby zwyrodnieniowej stawu siodełkowatego kciuka. W dziale Pediatria publikujemy pracę opisującą, jak spastyczność wpływa na jakość życia u dzieci z porażeniem mózgowym i jak ważna jest fizjoterapia ukierunkowana na ten problem zdrowotny.

W Neurologii prezentujemy przegląd metod rehabilitacji stosowanych przy urazowych uszkodzeniach mózgu, skupiający się na ich skuteczności. Publikujemy też tekst o wpływie wymagającego treningu równowagi na sprawność pacjentów z parkinsonem, zwłaszcza na prędkość chodu, która jest istotnym wskaźnikiem stanu zdrowia wszystkich osób starszych.

W dziale Sport prezentujemy szczegółowy i bogato ilustrowany opis programu fizjoterapeutycznego do stosowania przy łokciu tenisisty, a w dziale Interna - prosty sposób na sprawdzenie skuteczności rehabilitacji oddechowej u pacjentów z POChP, jakim jest przeprowadzenie Baterii Krótkich Testów Sprawności Fizycznej. Wszystkie treści są dostępne na: ulubionykiosk.pl.

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Raport
9/2021 Kup
Spis treści
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Raport
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo