Wpływ obwodowych pól elektromagnetycznych na spastyczność: Przegląd systematyczny

Pola elektromagnetyczne pojawiają się jako opcja terapeutyczna dla pacjentów ze spastycznością. Są one stosowane na poziomie mózgu lub obwodowym. Efekty pól elektromagnetycznych stosowanych w mózgu były przez lata szeroko badane w spastyczności, ale nie na poziomie obwodowym. Dlatego celem naszej pracy jest analiza wpływu pól elektromagnetycznych stosowanych obwodowo na spastyczność. Przeprowadzono przegląd systematyczny, którego wynikiem było 10 badań klinicznych. Częstotliwość wahała się od 1 Hz do 150 Hz, przy czym najczęściej stosowano 25 Hz, a intensywność była stopniowo zwiększana, ale sposób jej zwiększania był mało jednorodny. Pozytywne wyniki dotyczące spastyczności stwierdzono w 80% badań.
Article Image
Fizjoterapeuta 5/2023
Cały artykuł przeczytasz w Magazynie Fizjoterapeuta
5/2023
Kup magazyn
AUTORZY
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl