Wpływ aktywności fizycznej i treningu sportowego na nadmierną masę ciała

Rosnąca liczba osób z nadwagą i otyłością stanowi fundamentalne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej ze względu na związane z tym problemem choroby współistniejące. Aktywność fizyczna stanowi – obok zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia – jeden z filarów zintegrowanych programów terapeutycznych. Jest ona niskokosztową formą interwencji medycznej o bardzo korzystnym wpływie na zdrowie. Trening sportowy może, nawet bez normalizacji masy ciała, zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób związanych z nadwagą i wynikającą z nich umieralność. Dlatego różne formy terapii osób otyłych i z nadwagą nie powinny koncentrować się wyłącznie na redukcji masy ciała, ale także na podniesieniu sprawności, szczególnie krążeniowo-oddechowej.
Article Image
Fizjoterapeuta 6/2022
Cały artykuł przeczytasz w Magazynie Fizjoterapeuta
6/2022
Kup magazyn
AUTORZY
Udostępnij
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl