Redaktor naczelny poleca

W najnowszym numerze „Fizjoterapeuty” Raport poświęcony jest przeglądowi obszarów zastosowania elektrostymulacji w rehabilitacji. Użycie tej formy fizykoterapii może znacząco poprawić wyniki leczenia.

W dziale Ortopedia zamieszczamy artykuł na temat terapii manualnej przynoszącej ulgę pacjentkom z zespołem fasetowym kręgosłupa lędźwiowego. Następny tekst opisuje technikę akordeonową – osteopatyczną metodę leczenia opornych dolegliwości w obrębie górnej części kręgosłupa piersiowego.

Pediatria zawiera artykuł szwajcarskich naukowców na temat choroby Osgooda-Schlattera, omawiający metody leczenia zachowawczego tego problemu zdrowotnego. Obok znajduje się pierwsza część tekstu znanego niemieckiego osteopaty na temat plagiocefalii ułożeniowej, przedstawiająca etiologię i patofizjologię skośnogłowia.

Dział Neurologia traktuje o treningu aerobowym i oporowym w stwardnieniu rozsianym – przeprowadza porównanie skuteczności tych dwóch metod, jeśli chodzi o poprawianie funkcji kończyn dolnych. Sport to artykuł niemieckiego specjalisty medycyny sportowej na temat treningów i zawodów w upale. Przygotowania należy rozpocząć kilka miesięcy przed nastaniem wysokich temperatur, teraz jest więc najlepszy moment.

W dziale Inne aspekty fizjoterapii prezentujemy badanie hiszpańskie sprawdzające, czy ćwiczenia w wodzie podczas ciąży mogą zmniejszyć odczuwanie bólu podczas porodu. Na koniec zamieszczamy przegląd wszystkich artykułów, które dotychczas ukazały się w „Fizjoterapeucie”, w tym numerze działy Ortopedia i Sport. Wszystkie treści są dostępne na Ulubionykiosk.pl.

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
2/2022 Kup
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl