Redaktor naczelny poleca

W najnowszym numerze „Fizjoterapeuty” Raport poświęcony jest przeglądowi obszarów zastosowania elektrostymulacji w rehabilitacji. Użycie tej formy fizykoterapii może znacząco poprawić wyniki leczenia.

W dziale Ortopedia zamieszczamy artykuł na temat terapii manualnej przynoszącej ulgę pacjentkom z zespołem fasetowym kręgosłupa lędźwiowego. Następny tekst opisuje technikę akordeonową – osteopatyczną metodę leczenia opornych dolegliwości w obrębie górnej części kręgosłupa piersiowego.

Pediatria zawiera artykuł szwajcarskich naukowców na temat choroby Osgooda-Schlattera, omawiający metody leczenia zachowawczego tego problemu zdrowotnego. Obok znajduje się pierwsza część tekstu znanego niemieckiego osteopaty na temat plagiocefalii ułożeniowej, przedstawiająca etiologię i patofizjologię skośnogłowia.

Dział Neurologia traktuje o treningu aerobowym i oporowym w stwardnieniu rozsianym – przeprowadza porównanie skuteczności tych dwóch metod, jeśli chodzi o poprawianie funkcji kończyn dolnych. Sport to artykuł niemieckiego specjalisty medycyny sportowej na temat treningów i zawodów w upale. Przygotowania należy rozpocząć kilka miesięcy przed nastaniem wysokich temperatur, teraz jest więc najlepszy moment.

W dziale Inne aspekty fizjoterapii prezentujemy badanie hiszpańskie sprawdzające, czy ćwiczenia w wodzie podczas ciąży mogą zmniejszyć odczuwanie bólu podczas porodu. Na koniec zamieszczamy przegląd wszystkich artykułów, które dotychczas ukazały się w „Fizjoterapeucie”, w tym numerze działy Ortopedia i Sport. Wszystkie treści są dostępne na Ulubionykiosk.pl.

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
2/2022 Kup
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo