Redaktor naczelny poleca

W trzecim tegorocznym numerze „Fizjoterapeuty” Raport poświęcamy mózgowemu porażeniu dziecięcemu. Ważnym elementem leczenia pacjentów z tym schorzeniem jest fizjoterapia. Przedstawiamy najnowsze dane naukowe na temat jej najskuteczniejszych form.

Dział Ortopedia zawiera ciekawy tekst opisujący anatomię i patofizjologię stawu biodrowego oraz przedstawiający techniki jego leczenia przy pomocy terapii manualnej. Obok artykuł o suchym igłowaniu nakreślający podstawy naukowe tej metody leczenia oraz zasady, jakimi należy się kierować przy wykonywaniu tego typu zabiegów.

W Pediatrii zamieszczamy drugą część artykułu o osteopatycznym podejściu do rozpoznawania i leczenia plagiocefalii ułożeniowej, a dział Neurologia poświęcony jest najistotniejszym formom fizjoterapii stosowanym w leczeniu przeprostu stawu kolanowego w chodzie poudarowym.

W Sporcie zamieszczamy przegląd badań nad metodami leczenia zachowawczego przewlekłej niestabilności stawu skokowego u sportowców rekreacyjnych. Interna to głównie artykuł opisujący sygnały ostrzegawcze dotyczące chorób sercowo-naczyniowych, które powinny wzmóc czujność fizjoterapeuty przed przystąpieniem do interwencji.

W Innych aspektach fizjoterapii prezentujemy tekst przedstawiający nowatorską metodę leczenia urazów psychicznych – integrację dwuogniskową.

Na koniec zamieszczamy przegląd wszystkich artykułów, które dotychczas ukazały się w „Fizjoterapeucie”, w tym numerze z działy Raport oraz Interna i Inne aspekty fizjoterapii.

Zapraszam do lektury,
Jerzy Bogiel

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
3/2022 Kup
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl