Redaktor naczelny poleca

W trzecim tegorocznym numerze „Fizjoterapeuty” Raport poświęcamy mózgowemu porażeniu dziecięcemu. Ważnym elementem leczenia pacjentów z tym schorzeniem jest fizjoterapia. Przedstawiamy najnowsze dane naukowe na temat jej najskuteczniejszych form.

Dział Ortopedia zawiera ciekawy tekst opisujący anatomię i patofizjologię stawu biodrowego oraz przedstawiający techniki jego leczenia przy pomocy terapii manualnej. Obok artykuł o suchym igłowaniu nakreślający podstawy naukowe tej metody leczenia oraz zasady, jakimi należy się kierować przy wykonywaniu tego typu zabiegów.

W Pediatrii zamieszczamy drugą część artykułu o osteopatycznym podejściu do rozpoznawania i leczenia plagiocefalii ułożeniowej, a dział Neurologia poświęcony jest najistotniejszym formom fizjoterapii stosowanym w leczeniu przeprostu stawu kolanowego w chodzie poudarowym.

W Sporcie zamieszczamy przegląd badań nad metodami leczenia zachowawczego przewlekłej niestabilności stawu skokowego u sportowców rekreacyjnych. Interna to głównie artykuł opisujący sygnały ostrzegawcze dotyczące chorób sercowo-naczyniowych, które powinny wzmóc czujność fizjoterapeuty przed przystąpieniem do interwencji.

W Innych aspektach fizjoterapii prezentujemy tekst przedstawiający nowatorską metodę leczenia urazów psychicznych – integrację dwuogniskową.

Na koniec zamieszczamy przegląd wszystkich artykułów, które dotychczas ukazały się w „Fizjoterapeucie”, w tym numerze z działy Raport oraz Interna i Inne aspekty fizjoterapii.

Zapraszam do lektury,
Jerzy Bogiel

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
3/2022 Kup
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo