Redaktor naczelny poleca

W tym numerze w Raporcie publikujemy praktyczny przegląd sprzętu terapeutycznego. Publikujemy cykl artykułów przeglądowych, stanowiących przewodnik po sprzęcie terapeutycznym. W poprzednim wydaniu magazynu „Fizjoterapeuta” przedstawiliśmy dział Elektroterapia. W tym numerze zajmujemy się Laseroterapią.

W dziale Ortopedia omawiamy leczenie aparatem ortopedycznym pacjentów ze skoliozą. Stosowanie ortez lub operacja są opcjami leczenia stosowanymi u pacjentów ze skoliozą. Wykorzystuje się wiele różnych rodzajów tych aparatów, a wskaźniki sukcesu ich stosowania są różne. Stosowanie aparatów ortopedycznych może mieć szkodliwy wpływ na pacjenta, prowadząc do dyskomfortu fizycznego, psychicznego, a w niektórych przypadkach ich użytkowanie może być nawet bolesne.

A w dziale Neurologia odpowiadamy na pytanie, co nauka wniosła do praktyki fizjoterapeutycznej w zakresie walki z bólem? Ból jest najczęstszą przyczyną poszukiwania pomocy u specjalistów opieki zdrowotnej. W ciągu ostatnich kilku dekad liczne badania naukowe dały podwaliny pod rozwój nauk o bólu mających na celu zidentyfikowanie czynników powodujących i mających wpływ na występowanie bólu. W niniejszym artykule omówiono kluczowe obszary, w których nauki o bólu miały wpływ na pracę fizjoterapeuty.

Zapraszam do lektury!
Redaktor naczelny

Spis treści
Raport
Pediatria
Neurologia
Ortopedia
Inne aspekty fizjoterapii
2/2023 Kup
Spis treści
Raport
Pediatria
Neurologia
Ortopedia
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl