Redaktor naczelny poleca

Szanowni Czytelnicy,

W tym numerze w Raporcie piszemy o suplementach diety, które korzystnie działają na układ mięśniowo-szkieletowy. W dziale Ortopedia zamieściliśmy artykuł poświęcony szybkiemu testowi diagnostycznemu ułatwiającemu rozpoznawanie ograniczeń barku. Obok tekst zawierający opis narzędzi pomocnych w rozpoznawaniu rzadkiego zaburzenia, jakim jest łopatka skrzydlata, oraz jego podłoża. W tym samym dziale znalazł się artykuł na temat aktywności poszczególnych mięśni tułowia i pośladków podczas konkretnych ćwiczeń w wodzie.

Kwestię aktywności mięśni poruszamy również w dziale Pediatria (porównanie działania dwóch modeli ortezy stawu skokowego i stopy u dzieci z jednostronnym spastycznym porażeniem mózgowym) oraz w dziale Neurologia (procesy zachodzące w mięśniach osób starszych pod wpływem elektrostymulacji neuromięśniowej). Obok praca podkreślająca znaczenie samozarządzania podczas rehabilitacji pacjentów po udarze.

W Sporcie umieściliśmy artykuł wybitnych szwajcarskich i belgijskich naukowców na temat krioterapii miejscowej i ogólnej. Obok prezentujemy tekst o postępowaniu z obrzękami po urazach sportowych oraz pracę poświęconą powrotowi sportowców amatorów do sportu po wstrząśnieniu mózgu.

W dziale Interna zamieściliśmy badanie porównujące skuteczność masażu ręcznego i fali uderzeniowej w leczeniu otyłości i nadwagi. A Innych Aspektach Fizjoterapii znajdziecie tekst poświęcony zaletom przebywania do góry nogami, czyli terapii inwersyjnej.

Zapraszam do lektury!
Jerzy Bogiel
Redaktor prowadzący

Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
9/2022 Kup
Arrow left icon
Poprzedni numer
Następny numer
Arrow left icon
Spis treści
Raport
Ortopedia
Pediatria
Neurologia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl