Redaktor naczelny poleca

W ostatnich dekadach rośnie wiedza o wpływie pól magnetycznych na organizm. Raport w tym numerze poświęcamy właśnie tej metodzie fizykoterapeutycznej.

Ból rzepkowo-udowy często wiąże się ze zmniejszonym zakresu ruchu stawów kończyny dolnej. Naukowcy z Holandii stworzyli plany interwencji zależne od wykrytych ograniczeń, które opisujemy w dziale Ortopedia. Obok artykuł na temat barku zamrożonego - przebieg i patofizjologia, rozpoznawanie oraz leczenie metodą hydrodylatacji.

Do fizjoterapeutów trafiają czasem osoby z poważnymi patologiami (nowotwór lub złamanie kręgosłupa czy zespół końskiego ogona). Duńscy naukowcy zbadali, jak częste są takie przypadki. Holenderskie badanie miało wykazać, jakie czynniki decydują o zakresie upośledzenia w jednostronnym spastycznym porażeniu mózgowym - artykuł w Pediatrii.

W Neurologii tekst o łagodnych napadowych położeniowych zawrotach głowy – ich patofizjologii, rozpoznawaniu i leczeniu tzw. manewrem Epleya. Obok artykuł o elektrodiagnostyce i roli jaką odgrywa przy pierwotnych zaburzeniach mięśniowych.

Sport poświęcamy znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu osób z nadwagą i otyłością oraz przeglądowi badań oceniającemu trening na dysku i taping w leczeniu niestabilności stawu skokowego po jego skręceniu.

W Internie artykuł na temat znaczenia krwi w klasycznej osteopatii oraz przegląd badań nad skutecznością przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów w leczeniu suchości jamy ustnej po radioterapii raka głowy lub szyi.

Inne aspekty fizjoterapii skupiają się na kwestii problemów zdrowia psychicznego. Jest to dziedzina, w której fizjoterapeuci mogą wiele zdziałać dla dobra pacjentów!

Zapraszam do lektury!

Spis treści
Raport
Neurologia
Pediatria
Ortopedia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
6/2022 Kup
Spis treści
Raport
Neurologia
Pediatria
Ortopedia
Sport
Interna
Inne aspekty fizjoterapii
Oferty
Zobacz więcej
UK Logo
Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalistów
Dostęp do treści jest możliwy wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi. Jeśli jesteś profesjonalistą, kliknij przycisk “Potwierdzam”, aby zapoznać się z treścią strony.
Nie potwierdzam
Potwierdzam
Przepraszamy, ale nasz serwis jest przeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapraszamy na stronę Ktociewyleczy.pl